Ako si do hodiny poskladať auto

auto

Talianska spoločnosť OSVehicle však naozaj prišla s konceptom open source automobilu, ktorý si môže zákazník sám poskladať z jednotlivých dodaných dielov.

 

Návod sa dá stiahnuť z internetu a firma tvrdí, že s optimálnym náradím ho zákazník stihne postaviť za menej ako hodinu. V inštruktážnom videu sa to profesionálom podarilo za necelých 42 minút.

Model Tabby je dvoj- alebo štvormiestne vozidlo dodávané s rôznymi typmi motorov. Môže byť poháňané buď klasickým spaľovacím, elektromotorom a na výber je aj hybridná verzia. Tú vyvíja samotná firma OSVehicle a je kombináciou dvoch elektromotorov a spaľovacieho motora. Spoločnosť informuje, že vzhľadom k svojej unikátnosti sa bude predávať za “veľmi priaznivú cenu”.

Urban Tabby

Auto Urban Tabby je certifikovaný ako osobný automobil , ktorý bude určený pre Európu, Áziu a Spojené štáty.

Cieľom firmy je motorizovať aj odľahlé kúty Zeme. Okrem napríklad vidieckej Afriky, kde by sa mohli so skladacími autami dopravovať potraviny či lieky, by mohli nájsť uplatnenie napríklad na letiskách či vo veľkých továrňach.

“V súčasnosti máme funkčné Tabby prototypy, ktoré testujeme s cieľom zlepšiť stabilitu a bezpečnosť. Paralelne pracujeme s medzinárodným partnerom na schválení vozidla Urban Tabby i na hybridnom motore,” cituje vyjadrenie OSVehicle portál Gizmag.

Skladačka Tabby

Skladačka Tabby s dvojmiestnym šasi môže byť poskladaná do 60 minút.

 

V závislosti na konfigurácii dosiahne Tabby maximálnu rýchlosť medzi 70 a 90 kilometrami za hodinu, údaje o spotrebe či dojazde zatiaľ firma nezverejnila. Spoločnosť však tvrdí, že v prípade záujmu, je možné skonštruovať aj modely, ktoré by jazdili podstatne rýchlejšie.

Prečo je Tabby porovnávaný s nábytkom zo švédskeho reťazca Ikea, dokazuje aj jeho ľahká premena na mestské auto jednoduchým primontovaním karosérie. Firma tvrdí, že takto upravený model označovaný ako Urban Tabby má dostatočné prvky ochrany šoféra i cestujúcich, aby neporušoval predpisy pri jazde na cestách v Európe, Ázii či v USA.

Jednoduchá by mala byť aj údržba vozidla vďaka rýchlej montáži a demontáži.

Cena vozidla sa má pohybovať od 4-tisíc do 6-tisíc eur, jednotlivé komponenty sa dajú predobjednať už v súčasnosti.

Stavebnica automobilu Tabby

Tabby je stavebnica automobilu s dvoj, alebo štvormiestnym šasi, ktorú je možné poskladať za menej ako 60 minút.

Zdroj: Gizmag

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>